Homey a inne urzadzenia

Hejka zwracam się do was z pytaniami…

Od jakiegoś czasu zacząłem kompletować listę urządzeń typu smart i jako ze nie buduje domu od podstaw tylko go remontuje postawiłem na bramkę Homer pro albo mam zamiar na nią postawić, lecz upewniając się chciałem was zapytać wcześniej może ktoś będzie znał odpowiedz na moje pytania…

chcę zamontować 6 kamer Poe. Do kamer rejestrator i switch poe, do tego domofon z elektrozamkiem w furtce na ogrodzeniu z dwoma monitorami w mieszkaniu rowniez na poe i z czytnikiem rfid oraz sama bramę garażową na napęd

Problem w tym ze nie trudno jest znaleźć sprzęt za nie duże pieniądze lecz nie jestem pewny czy to wszystko mi zadziała z bramka homey pro. Co jeżeli nie zadziała, jak mogę skonfigurować urządzenia żeby było można je widzieć na aplikacji

domofon patrzyłem na firme doorbird ktora wspolpracuje z homey ale jest droga i nie ma opcji otwierania funkcji z czytnika rfid

A jezeli bym juz kupil doorbirda i powiazal z homey to jakie sa mozliwosci otwarcia furtki z pomoca homey ?

Mogę tylko w teorii pomóc, bo mieszkając w mieszkaniu nie posiadam żadnego z tych sprzętów.
Doorbird z tego co widzę obsługuje RFID. Nie wiem jednak czy wszystkie modele to maja.
Odnośnie możliwości w Homey i Doorbirda, to musisz patrzeć na to co jest pod nagłówkiem “Karty Flow” i akcje jakie możesz wykonać to te, które są niżej pod “Wtedy…”

Jednak na Twoim miejscu skupiłbym się najpierw na tym jak to wszystko ogarnąć BEZ Homey, żeby działało tak jak producent zamierzył, bo wtedy będzie pewność że jest to bezpieczne i dobrze działające, a Homey dodać sobie jako dodatek.

A tutaj polecam obejrzeć co można zrobić z dzwonkiem:

Generalnie to jestem zawiedziony homey bo jako klient na początku filmy o homey przedstawiały narrację że możesz sobie kupić urządzenie i ona poprzez twoją sieć zintegruje wszystkie urządzenia kamery domofony itd a tu się okazuje że nie, że urządzenie owszem synchronizuje różne urządzwonią od różnych producentów lecz cena urządzenia to jakiś kosmos to już lepiej stawiać smarthome na rozwiązaniu kablowym poprzez np grenton w topologi gwiazdy niż kupienie jakiegoś urządzenia za 2tysiace i modlić się o to żeby to działało jak zostało to przestawione potencjalnemu klientowi

Stwierdziłem że postawię na cenę i kupię domofon i i kamery z jednego sklepu od jednego producenta wraz z bramą garażową

Myślę, że Grenton i Homey są to systemy dla różnych osób i różnych potrzeb. Grenton może jest bardziej profesjonalny, ale potrzebuje też zapewne ingerencji instalatora kiedy trzeba zrobić coś niestandardowego - np. podpiąć jakiś sprzęt, który oficjalnie nie jest wspierany. Ja z Homey jestem zadowolony. Przeszedłem wcześniej przez Home Assistanta i Fibaro. Home Assistant był niestabilny, ale oferował duże możliwości. Fibaro z kolei przeciwność - stabilne, ale bardzo małe możliwości integracji. Przechodząc na Homey mam dobre możliwości integracji różnych urządzeń i stabilność jaką miałem w Fibaro, ale bez zbędnych szczegółów jeśli chodzi o konfigurację. Dużym plusem Homey jest edytor automatyzacji. Wg mnie Home Assistant z Node-REDem może się tutaj równać jeśli chodzi o możliwości i prostotę tworzenia automatyzacji, tylko tam trzeba poświęcić trochę czasu na konfigurację i dostosowanie wszystkiego. W Homey wszystko jest już gotowe do użytku. Jeśli jednak oczekujesz doskonałej integracji z różnymi sprzętami, to myślę, że albo będzie to drogie lub czasochłonne bo będzie wymagało niestandardowych rozwiązań (wynagrodzenie instalatora) albo dużo zapału i własnej pracy. Myślę, że posiadając Homey, warto wybierać te sprzęty, które mają oficjalne wsparcie (nazywane aplikacjami) od Homey, i to tych bardziej popularnych.

Nie wiem czy widziałeś jak wygląda konfiguracja Grentona, ale jest bardzo szczegółowa i szczerze to nawet jako osoba siedząca w IT, nie chciałoby mi się tam grzebać:

Wolę zrobić coś bardzo prosto i szybko w graficznym edytorze automatyzacji Homey niż pisać skrypty.