Jest to ktos z Polski?

Jak w temacie?

jest :wink:

czesc, masz jakies problemy z homey?

Homey’a (on, ona?? :stuck_out_tongue_winking_eye: ) mam już od jakiegoś czasu, niestety swój prawdziwy test będzie miał dopiero za jakieś 4-5 miesięcy (jak dobrze pójdzie), jak już uporam się z elektryką i wykończeniem (jako tako) w budowanym domku. Mogę jedynie powiedzieć, że wcześniej bawiłem się z fibaro w wersji lite i tutaj non stop był problem z komunikacją (gubiły się moduły, co chwilę wybudzanie, zawieszanie), natomiast jak podpiąłem te same sprzęty z homey’em problem zniknął. Z oswietleniem z ikea (zigbee z tego co pamiętam) radzi sobie bez zadnych dodatkowych mostków, z aktorami od fibaro (przełączniki, rolety) wszytko śmiga (z-wave), bawiłem się też tv od sony i komunikacja była po podczerwieni. Troszkę bym poprawił aplikację na telefonie (ios) ale myślę, że dorobią ją przy wypuszczeniu nowej wersji. Jak na chwilę obecną jestem zadowolony :slight_smile: Jak będzie już wszystko ustawione w domu, to opiszę jak to wygląda. pozdrawiam. Piotrek

Użytkuję Homey już któryś miesiąc, nie mam na razie za dużo czujników. Pracuje dość stabilnie nie traci kontaktu z czujnikami. Jedyny problem to jest upierdliwy z instalacją czujników, podejrzewam że jest to wina driverów.

Cześć! Właśnie Homey dotarł do mnie, zaczynam zabawę :slight_smile:

Witam,

Ciekawym postepow

Jakby kogoś interesowało, to zrobiłem driver do szeroko u nas dostępnych, polskich BleBox-ów - obsługuje, switche (pojedynczy, podwójny, DC), dimmer, airSensor (czujnik jakości powietrza PM1.0, 2.5, 10) oraz sterowniki LEDów - wLightBox i wLightBoxS (w najnowszej wersji, czeka na zatwierdzenie przez Athom).

Nie znałem tej firmy. Dzięki za info. Widzę że cenowo moduły są naprawdę ok. Ktoś korzysta? Jak z niezawodnością?

Czy ktoś mi wytłumaczy jak używać tags? mam czujnik poziomu światla. Jak zmienić poziom 1 do innego jak 1 w flow?

Od pół roku używam: dimmerBoxów, switchBoxów, switchBoxD-ów, wLightBox oraz wLightBoxS w połączeniu z inBoxami i wszystko jest super. Nie miałem ani jednego incydentu związanego z niedziałaniem/niedostepnością.

Continuing the discussion from Jest to ktos z Polski?:

Hey. Ja też zacząłem zabawę z Homey

Witaj, powodzenia! Jesli problem to do nas…

Witaj - gdzie mogę kupić wersję 2.0 . Mieszkam niedaleko Poznania.

wersje 2 ale czego?

https://homey.app/en-ie/store/product/homey-pro/ widzę że na stronie kosztuje 399€ Spory wydatek …ale przełknę to jakoś ( to prawie miesięczna wypłata w PL ) …jest gdzieś jakaś promocja ? by tak nie zabolało …

Lepiej kupić wersję pro w razie rozbudowy. Ja kupiłem tańszą wersję(nie jestem pewien czy była już wtedy wersja pro) teraz czasami ta tańsza dostaje czkawki. Chyba pozostanie tylko zakup przez internet.

Czy w razie problemow jesteś w stanie mi pomóc przy konfiguracji i czy jest gdzieś opis jak to faktycznie działa - te filmy na YT bardzo mało mówią o możliwościach - chodzi mi jak łączyć & logować się modułami do tego interfejsu - jak wygląda to na komputerze i czy z jego pozycji też można sterować & odczytywać stany poszczególnych komponentów …

Witam.
Niestety nie ma gotowych opisów , trzeba spojrzeć na fora konkretnych urządzeń które chcesz dodać.
Aplikacja Homey jest tylko na smartfony , jedynie przepływy można dodać ze strony ,web,
Radzę zacząć od urządzeń które są już w domu (tv ,rolety ,sonos, netattmo, itp,)
w razie pytań mogę pomóc …

Witaj - jak na razie w domu mam tylko system Fergusona …czujniki gazu , czadu i centralkę …chcę teraz dokupić jakieś fajne małe czujki PIR zasilane bateryjnie … i jak w standardzie Sonoff’y …Jeżeli będę już na etapie zabawy to dam znać - jak na razie nie wiem gdzie kupić wersję PRO , czy ze strony …czy jeszcze są jakieś inni dystrybutorzy ?