Homey Community Forum

Jest to ktos z Polski?

Jak w temacie?

jest :wink:

czesc, masz jakies problemy z homey?

Homey鈥檃 (on, ona?? :stuck_out_tongue_winking_eye: ) mam ju偶 od jakiego艣 czasu, niestety sw贸j prawdziwy test b臋dzie mia艂 dopiero za jakie艣 4-5 miesi臋cy (jak dobrze p贸jdzie), jak ju偶 uporam si臋 z elektryk膮 i wyko艅czeniem (jako tako) w budowanym domku. Mog臋 jedynie powiedzie膰, 偶e wcze艣niej bawi艂em si臋 z fibaro w wersji lite i tutaj non stop by艂 problem z komunikacj膮 (gubi艂y si臋 modu艂y, co chwil臋 wybudzanie, zawieszanie), natomiast jak podpi膮艂em te same sprz臋ty z homey鈥檈m problem znikn膮艂. Z oswietleniem z ikea (zigbee z tego co pami臋tam) radzi sobie bez zadnych dodatkowych mostk贸w, z aktorami od fibaro (prze艂膮czniki, rolety) wszytko 艣miga (z-wave), bawi艂em si臋 te偶 tv od sony i komunikacja by艂a po podczerwieni. Troszk臋 bym poprawi艂 aplikacj臋 na telefonie (ios) ale my艣l臋, 偶e dorobi膮 j膮 przy wypuszczeniu nowej wersji. Jak na chwil臋 obecn膮 jestem zadowolony :slight_smile: Jak b臋dzie ju偶 wszystko ustawione w domu, to opisz臋 jak to wygl膮da. pozdrawiam. Piotrek

U偶ytkuj臋 Homey ju偶 kt贸ry艣 miesi膮c, nie mam na razie za du偶o czujnik贸w. Pracuje do艣膰 stabilnie nie traci kontaktu z czujnikami. Jedyny problem to jest upierdliwy z instalacj膮 czujnik贸w, podejrzewam 偶e jest to wina driver贸w.

Cze艣膰! W艂a艣nie Homey dotar艂 do mnie, zaczynam zabaw臋 :slight_smile:

Witam,

Ciekawym postepow

Jakby kogo艣 interesowa艂o, to zrobi艂em driver do szeroko u nas dost臋pnych, polskich BleBox-贸w - obs艂uguje, switche (pojedynczy, podw贸jny, DC), dimmer, airSensor (czujnik jako艣ci powietrza PM1.0, 2.5, 10) oraz sterowniki LED贸w - wLightBox i wLightBoxS (w najnowszej wersji, czeka na zatwierdzenie przez Athom).

Nie zna艂em tej firmy. Dzi臋ki za info. Widz臋 偶e cenowo modu艂y s膮 naprawd臋 ok. Kto艣 korzysta? Jak z niezawodno艣ci膮?

Czy kto艣 mi wyt艂umaczy jak u偶ywa膰 tags? mam czujnik poziomu 艣wiatla. Jak zmieni膰 poziom 1 do innego jak 1 w flow?

Od p贸艂 roku u偶ywam: dimmerBox贸w, switchBox贸w, switchBoxD-贸w, wLightBox oraz wLightBoxS w po艂膮czeniu z inBoxami i wszystko jest super. Nie mia艂em ani jednego incydentu zwi膮zanego z niedzia艂aniem/niedostepno艣ci膮.

Continuing the discussion from Jest to ktos z Polski?:

Hey. Ja te偶 zacz膮艂em zabaw臋 z Homey

Witaj, powodzenia! Jesli problem to do nas鈥

Witaj - gdzie mog臋 kupi膰 wersj臋 2.0 . Mieszkam niedaleko Poznania.

wersje 2 ale czego?

https://homey.app/en-ie/store/product/homey-pro/ widz臋 偶e na stronie kosztuje 399鈧 Spory wydatek 鈥le prze艂kn臋 to jako艣 ( to prawie miesi臋czna wyp艂ata w PL ) 鈥est gdzie艣 jaka艣 promocja ? by tak nie zabola艂o 鈥

Lepiej kupi膰 wersj臋 pro w razie rozbudowy. Ja kupi艂em ta艅sz膮 wersj臋(nie jestem pewien czy by艂a ju偶 wtedy wersja pro) teraz czasami ta ta艅sza dostaje czkawki. Chyba pozostanie tylko zakup przez internet.

Czy w razie problemow jeste艣 w stanie mi pom贸c przy konfiguracji i czy jest gdzie艣 opis jak to faktycznie dzia艂a - te filmy na YT bardzo ma艂o m贸wi膮 o mo偶liwo艣ciach - chodzi mi jak 艂膮czy膰 & logowa膰 si臋 modu艂ami do tego interfejsu - jak wygl膮da to na komputerze i czy z jego pozycji te偶 mo偶na sterowa膰 & odczytywa膰 stany poszczeg贸lnych komponent贸w 鈥

Witam.
Niestety nie ma gotowych opis贸w , trzeba spojrze膰 na fora konkretnych urz膮dze艅 kt贸re chcesz doda膰.
Aplikacja Homey jest tylko na smartfony , jedynie przep艂ywy mo偶na doda膰 ze strony ,web,
Radz臋 zacz膮膰 od urz膮dze艅 kt贸re s膮 ju偶 w domu (tv ,rolety ,sonos, netattmo, itp,)
w razie pyta艅 mog臋 pom贸c 鈥

Witaj - jak na razie w domu mam tylko system Fergusona 鈥zujniki gazu , czadu i centralk臋 鈥hc臋 teraz dokupi膰 jakie艣 fajne ma艂e czujki PIR zasilane bateryjnie 鈥 i jak w standardzie Sonoff鈥檡 鈥e偶eli b臋d臋 ju偶 na etapie zabawy to dam zna膰 - jak na razie nie wiem gdzie kupi膰 wersj臋 PRO , czy ze strony 鈥zy jeszcze s膮 jakie艣 inni dystrybutorzy ?