Homey Pro 2023 w Polsce

Czy ktoś z moich rodaków ma już nową Homey Pro 2023?

Cześć,

Też jestem ciekaw czy ktoś już ma HP23 w PL?

Z informacji, którą otrzymałem wczoraj - Homey zostanie wysłana do mnie w następnym tygodniu. Sądzę, że dotrze po 2-3 dniach :slight_smile:

Dotarła wczoraj. Dzisiaj zaczynam działania :slight_smile:

Czekam na pierwsze wrażenia :wink:

Jak ktoś chce sprzedać wersje 2019 to chętnie kupie.

Generalnie, nie posiadałem wcześniejszych wersji centralki Homey i po 2 miesiącach użytkowania wrażenia jak poniżej:

  • kompatybilność wielu aplikacji pozostawia sporo do życzenia (wiele może się zmienić, kiedy Homey Community Store będzie współpracował z HP23 - lada dzień beta),
  • do obsługi wielu rzeczy na protokołach 433MHz czy Zigbee i tak najlepiej posiadać np. Home Assistanta,
  • stabilność taka sobie (chyba jednak kwestia odprowadzania ciepła nie została rozwiązana zbyt dobrze).

Wiele rzeczy udaje się połączyć by-passem poprzez wykorzystanie Home Assistanta i to naprawdę dobrze działa, ale sam HA pozwala na podłączenie praktycznie wszystkiego poprzez: Zigbee, Wifi, BLE, 433MHz (broadlink rm4 pro), z-wave.

Reasumując - i tak musiałem przeprosić się z moim HA, żeby móc w pełni korzystać z Homey.

Jak coś mam do sprzedania Homey Pro 2019.(2dodatkowe anteny-zasieg jak w Homey Pro 2023)+Zaawansowane Flow

Cena?

A jaka cena Cię interesuje?(Napewno się dogadamy,w ciągu 10dni Homey wyśle do mnie nowe Pro23)

śr., 23 sie 2023, 19:54 użytkownik Przemysław Lipka via Homey Community Forum <notifications@athom.discoursemail.com> napisał:

śr., 23 sie 2023, 20:03 użytkownik Matthew M. <m.m.k1910@gmail.com> napisał:

(Attachment Screen_Recording_20230823_200440_Homey.mp4 is missing)

Działa idealnie. Sprzedaż tylko z powodu zakupu nowego.

śr., 23 sie 2023, 20:05 użytkownik Matthew M. <m.m.k1910@gmail.com> napisał:

Cześć. Właśnie jestem posiadaczem od 4 dni wersji Homey Pro. Wcześniej homeassitant conbee 2 itd. Potem Ikea Dirigera z Homekit, i od 4 dni Homey. Testuje, bawie się itd. Wrażenia jak narazie pozytywne, choć dużo jeszcze braków w porównaniu do tego co zapowiadali zimą zeszłego roku. Jestem na etapie podejmowania decyzji czy całkowicie przejść na Homey czy wrócić do HA. Tu jednak jest prostota zwłaszcza we Flow w porównaniu do HA. Mam sporo ESP32 i za cholerę nie mogę się z tym ogarnąć Homeyduino. Chcę po prostu zwykły przełącznik na ESP32 i podpiąć pod Homey.

Czy Ty używasz więcej HA czy Homey Pro ?

Czy są tu jacyś maniacy co już opanowali tego HP23 :slight_smile: ?

Trochę się już obeznałem z tą zabawką, fajna byłaby wymiana informacji :slight_smile:

Po zakupie HP23 podpiąłem pod to całe moje oświetlenie wraz pilotami z IKEA TRADFRI, do tego WLED z 8212B na ESP32, czujnik temperatury Aqara, zestaw Sonos-ów oraz Harmony Hub. Wszystkie światła z IKEI działają znakomicie, a poprzez Flow piloty mogę przypisywać jak mi się tylko podoba.

Dajcie znać kto jeszcze ma HP23 :wink:
Pozdrawiam

Jestem w trakcie przesiadki z Fibaro HC3 na Homey Pro 2023 i szczerze mówiąc spodziewałem się więcej po Homey. Fibaro ma dużo rzeczy ogarniętych na gotowo, jak panel alarmów, ogrzewania (z harmonogramem), panel poboru energii - w Homey z tego prace dopiero nad tym trwają, ale ogrzewania i panelu alarmów spodziewać się pewnie nie można.

Oba systemy różnią się znacznie - z jednej strony Fibaro, które dużo parametrów pokazuje, udostępnia użytkownikowi do modyfikacji, ma rozbudowane panele, udostępnia konsolę, historię zdarzeń w jednym miejscu (pomocne przy analizie scen), dokumentacja API pod ręką. Ukierunkowany w obsłudze bardziej na instalatorów i bardziej zaawansowanych użytkowników. Ma to swoje minusy w postaci wolniejszego działania UI, bo jest bardzo rozbudowane. Ostatnio też niewiele dzieje się pod względem aktualizacji. Część obiecanych funkcjonalności nadal nie działa. Rozwoju nowych też nie widać.

Z drugiej strony Homey, z mocno uproszczonym interfejsem, z dużo lepszą aplikacją mobilną, z lepszym UX pod kątem najczęściej potrzebnych funkcjonalności i potrzeb przeciętnego użytkownika. Brakuje mi jednak wglądu w te bardziej zaawansowane funkcje, jak i tygodniowego harmonogramu ogrzewania. We flow już brakuje mi jednego warunku - konkretnego przedziału dat, żeby utworzyć flow do sterowania zmienną od sezonu grzewczego. Poratować można się jedynie przedziałem tygodni w roku, jednak nie jest to ścisły przedział dat. Liczyłem też, że w Homey (w Fibaro też tego brakuje) będzie obsługa grup urządzeń Philips Hue, żeby móc wysłać jedno zapytanie HTTP do centralki, a nie kilkadziesiąt chcąc wyłączyć wszystkie światła w mieszkaniu. Niestety niektóre żądania nie docierają z uwagi na limit jednoczesnych zapytań HTTP przez co niektóre światła pozostają włączone.
Rozczarowaniem jest też brak jakiejkolwiek bezpłatnej możliwości zrobienia lokalnego backupu. Chyba że nie wiem, że się da.

Nie wiem co myśleć. Póki co jestem jedną nogą w Fibaro, drugą w Homey. Nie wiem jeszcze co przeważy.

EDIT:
Ok, da się zrobić lokalny backup podłączając Homey po USB.
Grupy Philips Hue też są, tylko nie widoczne jako urządzenia, a jako klocek we flow można użyć grupy świateł Hue.
Zaczyna być więcej plusów niż minusów.

Właśnie z tym backup też się naszukałem. Nie rozumiem dlaczego jeżeli mam subsksrypcję backup w chmurze to nie ma możliwości tej kopii ściągnąć. Ja generalnie pobawiłem się tym tydzień. Postanowiłem jednak, że zwracam produkt. Uważam że warte to jest mniej niż połowa ceny. Parę rzeczy testowałem na Homey to samo na Homeassistant. Zdecydowanie wolę wrócić do HA. Tam się da wszystko, i jest ogrom ludzi, którzy to udoskonalają, a taki Homey za 2 lata będzie za słaby do tego wszystkiego co będzie za dwa lata. Ja już po instalacji paru aplikacji miałem 1,4GB wolnego miejsca !!! Chyba ich pogrzmiało z tą wielkością, bo gdzie reszta aplikacji które jeszcze nie mają wsparcia. Masakra i tyle. To jest ruch jak w Apple z tą pamięcią przy bazowych wersjach. Bardzo mi się w Homey podobał GUI, ale jak tak dłużej i więcej rozgryzałem to więcej było rozczarowania od strony obiecanek marketingowych, a już rok temu zapowiadali co to nie będzie, a tu się okazuje że jeszcze pewnie rok czekania aby to było tym czym miało być. A i tak potem się okaże że za słaby sprzęt. Ech… szkoda bo wrażenia były pozytywne, ale wzrokowe jak się okazuje.

Pamięcią bym się aż tak bardzo nie przejmował, bo do swojego systemu już wiele dodawał nie będę. To co mam na razie mi wystarczy, a i tak sporo miejsca zostaje na ewentualne aktualizacje. Wolne 1.28 GB z 1.99, także nie jest źle. Apki nie zajmują na szczęście dużo miejsca.
Natomiast dylemat między Fibaro HC3 vs Homey Pro 2023 już mi się rozwiązał jak zacząłem tworzyć flowy. W HC3 jest dobry edytor scen, ale w Homey Pro 2023 zrobili to jeszcze lepiej i wygodniej. W kilka sekund można wyklikać wszystko czego się potrzebuje. Plany ogrzewania da się zrobić w miarę dobrze w Advanced Flow.

Flow mają bajecznie intuicyjne i proste :slight_smile: Jednak wszelkie opcje urządzeń są zależne od aplikacji jaką developer przygotował, a te właśnie opcje są wykorzystywane we Flow. Skryptami java się nie bawiłem, aż tak dobry i biegły nie jestem :slight_smile: Jednak co mogę napisać o to że świetnie działa obsługa systemu IKEA. Po sparowaniu od nich pilotów we Flow mogłem robić co tylko chciałem z przyciskami. Opóźnienia i dziwne czasem zachowania miałem z moimi ESP32, a które w HA działają znakomicie.

Że tak trochę odskoczę od tematu, to mało użytkowników w PL, chyba że nie mają czasu na to forum :slight_smile:

Słuchajcie. Wszystko zależy od tego, jakie kto ma oczekiwania. Porównując Homey z rozwiązaniami takimi jak Fibaro może to faktycznie wypadać średnio, ale mnogość możliwości integracji przeróżnych urządzeń wielu producentów jest zdecydowanie na korzyść Homey. Ja używam jej w połączeniu z Home Assistantem i jest elegancko. Oczywiście, trzeba sporo. Pogrzebać, ale można zintegrować praktycznie wszystko.

Szkoda trochę zubożonej wersji podczerwieni i mizernej obsługi 433MHz, ale tutaj poczekam sobie na odświeżenie apki do mojego Broadlinka Rm4 Pro.

Na forum anglojęzycznym społeczność bardzo pomocna - warto pytać i rozwiązania się znajdą. Za chwilę ruszy też Homey Community Store, to też pchnie temat do przodu.

Witajcie. Jestem tu nowy bo dopiero co przesiadłem się z fibaro hc3 na Homey pro 23. Fibaro przez ostatnie pół roku zaczęło mnie wkurzać z częstym brakiem dostępu zdalnego i nie było tygodnia kiedy nie musiałbym resetować centrali. Teraz na hp23 działa wszystko płynnie i szybko. Z przesiadka nie było problemu. Większość sprzętów ma od fibaro i rzeczywiście czasem może brakować takiego szybkiego ustawiania harmonogramów np przy ogrzewaniu ale to jest do przeskoczenia. Generalnie obsługa hp jest prosta i w miarę intuicyjna. Pewnie z każda aktualizacja coś będą ulepszać. No i poza tym ładnie się prezentuje na ścianie :grin: