Homey Pro 2023 w Polsce

Czy kto艣 z moich rodak贸w ma ju偶 now膮 Homey Pro 2023?

Cze艣膰,

Te偶 jestem ciekaw czy kto艣 ju偶 ma HP23 w PL?

Z informacji, kt贸r膮 otrzyma艂em wczoraj - Homey zostanie wys艂ana do mnie w nast臋pnym tygodniu. S膮dz臋, 偶e dotrze po 2-3 dniach :slight_smile:

Dotar艂a wczoraj. Dzisiaj zaczynam dzia艂ania :slight_smile:

Czekam na pierwsze wra偶enia :wink:

Jak kto艣 chce sprzeda膰 wersje 2019 to ch臋tnie kupie.

Generalnie, nie posiada艂em wcze艣niejszych wersji centralki Homey i po 2 miesi膮cach u偶ytkowania wra偶enia jak poni偶ej:

• kompatybilno艣膰 wielu aplikacji pozostawia sporo do 偶yczenia (wiele mo偶e si臋 zmieni膰, kiedy Homey Community Store b臋dzie wsp贸艂pracowa艂 z HP23 - lada dzie艅 beta),
  • do obs艂ugi wielu rzeczy na protoko艂ach 433MHz czy Zigbee i tak najlepiej posiada膰 np. Home Assistanta,
  • stabilno艣膰 taka sobie (chyba jednak kwestia odprowadzania ciep艂a nie zosta艂a rozwi膮zana zbyt dobrze).

Wiele rzeczy udaje si臋 po艂膮czy膰 by-passem poprzez wykorzystanie Home Assistanta i to naprawd臋 dobrze dzia艂a, ale sam HA pozwala na pod艂膮czenie praktycznie wszystkiego poprzez: Zigbee, Wifi, BLE, 433MHz (broadlink rm4 pro), z-wave.

Reasumuj膮c - i tak musia艂em przeprosi膰 si臋 z moim HA, 偶eby m贸c w pe艂ni korzysta膰 z Homey.

Jak co艣 mam do sprzedania Homey Pro 2019.(2dodatkowe anteny-zasieg jak w Homey Pro 2023)+Zaawansowane Flow

Cena?

A jaka cena Ci臋 interesuje?(Napewno si臋 dogadamy,w ci膮gu 10dni Homey wy艣le do mnie nowe Pro23)

艣r., 23 sie 2023, 19:54 u偶ytkownik Przemys艂aw Lipka via Homey Community Forum <notifications@athom.discoursemail.com> napisa艂:

艣r., 23 sie 2023, 20:03 u偶ytkownik Matthew M. <m.m.k1910@gmail.com> napisa艂:

(Attachment Screen_Recording_20230823_200440_Homey.mp4 is missing)

Dzia艂a idealnie. Sprzeda偶 tylko z powodu zakupu nowego.

艣r., 23 sie 2023, 20:05 u偶ytkownik Matthew M. <m.m.k1910@gmail.com> napisa艂:

Cze艣膰. W艂a艣nie jestem posiadaczem od 4 dni wersji Homey Pro. Wcze艣niej homeassitant conbee 2 itd. Potem Ikea Dirigera z Homekit, i od 4 dni Homey. Testuje, bawie si臋 itd. Wra偶enia jak narazie pozytywne, cho膰 du偶o jeszcze brak贸w w por贸wnaniu do tego co zapowiadali zim膮 zesz艂ego roku. Jestem na etapie podejmowania decyzji czy ca艂kowicie przej艣膰 na Homey czy wr贸ci膰 do HA. Tu jednak jest prostota zw艂aszcza we Flow w por贸wnaniu do HA. Mam sporo ESP32 i za choler臋 nie mog臋 si臋 z tym ogarn膮膰 Homeyduino. Chc臋 po prostu zwyk艂y prze艂膮cznik na ESP32 i podpi膮膰 pod Homey.

Czy Ty u偶ywasz wi臋cej HA czy Homey Pro ?

Czy s膮 tu jacy艣 maniacy co ju偶 opanowali tego HP23 :slight_smile: ?

Troch臋 si臋 ju偶 obezna艂em z t膮 zabawk膮, fajna by艂aby wymiana informacji :slight_smile:

Po zakupie HP23 podpi膮艂em pod to ca艂e moje o艣wietlenie wraz pilotami z IKEA TRADFRI, do tego WLED z 8212B na ESP32, czujnik temperatury Aqara, zestaw Sonos-贸w oraz Harmony Hub. Wszystkie 艣wiat艂a z IKEI dzia艂aj膮 znakomicie, a poprzez Flow piloty mog臋 przypisywa膰 jak mi si臋 tylko podoba.

Dajcie zna膰 kto jeszcze ma HP23 :wink:
Pozdrawiam

Jestem w trakcie przesiadki z Fibaro HC3 na Homey Pro 2023 i szczerze m贸wi膮c spodziewa艂em si臋 wi臋cej po Homey. Fibaro ma du偶o rzeczy ogarni臋tych na gotowo, jak panel alarm贸w, ogrzewania (z harmonogramem), panel poboru energii - w Homey z tego prace dopiero nad tym trwaj膮, ale ogrzewania i panelu alarm贸w spodziewa膰 si臋 pewnie nie mo偶na.

Oba systemy r贸偶ni膮 si臋 znacznie - z jednej strony Fibaro, kt贸re du偶o parametr贸w pokazuje, udost臋pnia u偶ytkownikowi do modyfikacji, ma rozbudowane panele, udost臋pnia konsol臋, histori臋 zdarze艅 w jednym miejscu (pomocne przy analizie scen), dokumentacja API pod r臋k膮. Ukierunkowany w obs艂udze bardziej na instalator贸w i bardziej zaawansowanych u偶ytkownik贸w. Ma to swoje minusy w postaci wolniejszego dzia艂ania UI, bo jest bardzo rozbudowane. Ostatnio te偶 niewiele dzieje si臋 pod wzgl臋dem aktualizacji. Cz臋艣膰 obiecanych funkcjonalno艣ci nadal nie dzia艂a. Rozwoju nowych te偶 nie wida膰.

Z drugiej strony Homey, z mocno uproszczonym interfejsem, z du偶o lepsz膮 aplikacj膮 mobiln膮, z lepszym UX pod k膮tem najcz臋艣ciej potrzebnych funkcjonalno艣ci i potrzeb przeci臋tnego u偶ytkownika. Brakuje mi jednak wgl膮du w te bardziej zaawansowane funkcje, jak i tygodniowego harmonogramu ogrzewania. We flow ju偶 brakuje mi jednego warunku - konkretnego przedzia艂u dat, 偶eby utworzy膰 flow do sterowania zmienn膮 od sezonu grzewczego. Poratowa膰 mo偶na si臋 jedynie przedzia艂em tygodni w roku, jednak nie jest to 艣cis艂y przedzia艂 dat. Liczy艂em te偶, 偶e w Homey (w Fibaro te偶 tego brakuje) b臋dzie obs艂uga grup urz膮dze艅 Philips Hue, 偶eby m贸c wys艂a膰 jedno zapytanie HTTP do centralki, a nie kilkadziesi膮t chc膮c wy艂膮czy膰 wszystkie 艣wiat艂a w mieszkaniu. Niestety niekt贸re 偶膮dania nie docieraj膮 z uwagi na limit jednoczesnych zapyta艅 HTTP przez co niekt贸re 艣wiat艂a pozostaj膮 w艂膮czone.
Rozczarowaniem jest te偶 brak jakiejkolwiek bezp艂atnej mo偶liwo艣ci zrobienia lokalnego backupu. Chyba 偶e nie wiem, 偶e si臋 da.

Nie wiem co my艣le膰. P贸ki co jestem jedn膮 nog膮 w Fibaro, drug膮 w Homey. Nie wiem jeszcze co przewa偶y.

EDIT:
Ok, da si臋 zrobi膰 lokalny backup pod艂膮czaj膮c Homey po USB.
Grupy Philips Hue te偶 s膮, tylko nie widoczne jako urz膮dzenia, a jako klocek we flow mo偶na u偶y膰 grupy 艣wiate艂 Hue.
Zaczyna by膰 wi臋cej plus贸w ni偶 minus贸w.

W艂a艣nie z tym backup te偶 si臋 naszuka艂em. Nie rozumiem dlaczego je偶eli mam subsksrypcj臋 backup w chmurze to nie ma mo偶liwo艣ci tej kopii 艣ci膮gn膮膰. Ja generalnie pobawi艂em si臋 tym tydzie艅. Postanowi艂em jednak, 偶e zwracam produkt. Uwa偶am 偶e warte to jest mniej ni偶 po艂owa ceny. Par臋 rzeczy testowa艂em na Homey to samo na Homeassistant. Zdecydowanie wol臋 wr贸ci膰 do HA. Tam si臋 da wszystko, i jest ogrom ludzi, kt贸rzy to udoskonalaj膮, a taki Homey za 2 lata b臋dzie za s艂aby do tego wszystkiego co b臋dzie za dwa lata. Ja ju偶 po instalacji paru aplikacji mia艂em 1,4GB wolnego miejsca !!! Chyba ich pogrzmia艂o z t膮 wielko艣ci膮, bo gdzie reszta aplikacji kt贸re jeszcze nie maj膮 wsparcia. Masakra i tyle. To jest ruch jak w Apple z t膮 pami臋ci膮 przy bazowych wersjach. Bardzo mi si臋 w Homey podoba艂 GUI, ale jak tak d艂u偶ej i wi臋cej rozgryza艂em to wi臋cej by艂o rozczarowania od strony obiecanek marketingowych, a ju偶 rok temu zapowiadali co to nie b臋dzie, a tu si臋 okazuje 偶e jeszcze pewnie rok czekania aby to by艂o tym czym mia艂o by膰. A i tak potem si臋 oka偶e 偶e za s艂aby sprz臋t. Ech鈥 szkoda bo wra偶enia by艂y pozytywne, ale wzrokowe jak si臋 okazuje.

Pami臋ci膮 bym si臋 a偶 tak bardzo nie przejmowa艂, bo do swojego systemu ju偶 wiele dodawa艂 nie b臋d臋. To co mam na razie mi wystarczy, a i tak sporo miejsca zostaje na ewentualne aktualizacje. Wolne 1.28 GB z 1.99, tak偶e nie jest 藕le. Apki nie zajmuj膮 na szcz臋艣cie du偶o miejsca.
Natomiast dylemat mi臋dzy Fibaro HC3 vs Homey Pro 2023 ju偶 mi si臋 rozwi膮za艂 jak zacz膮艂em tworzy膰 flowy. W HC3 jest dobry edytor scen, ale w Homey Pro 2023 zrobili to jeszcze lepiej i wygodniej. W kilka sekund mo偶na wyklika膰 wszystko czego si臋 potrzebuje. Plany ogrzewania da si臋 zrobi膰 w miar臋 dobrze w Advanced Flow.

Flow maj膮 bajecznie intuicyjne i proste :slight_smile: Jednak wszelkie opcje urz膮dze艅 s膮 zale偶ne od aplikacji jak膮 developer przygotowa艂, a te w艂a艣nie opcje s膮 wykorzystywane we Flow. Skryptami java si臋 nie bawi艂em, a偶 tak dobry i bieg艂y nie jestem :slight_smile: Jednak co mog臋 napisa膰 o to 偶e 艣wietnie dzia艂a obs艂uga systemu IKEA. Po sparowaniu od nich pilot贸w we Flow mog艂em robi膰 co tylko chcia艂em z przyciskami. Op贸藕nienia i dziwne czasem zachowania mia艂em z moimi ESP32, a kt贸re w HA dzia艂aj膮 znakomicie.

呕e tak troch臋 odskocz臋 od tematu, to ma艂o u偶ytkownik贸w w PL, chyba 偶e nie maj膮 czasu na to forum :slight_smile:

S艂uchajcie. Wszystko zale偶y od tego, jakie kto ma oczekiwania. Por贸wnuj膮c Homey z rozwi膮zaniami takimi jak Fibaro mo偶e to faktycznie wypada膰 艣rednio, ale mnogo艣膰 mo偶liwo艣ci integracji przer贸偶nych urz膮dze艅 wielu producent贸w jest zdecydowanie na korzy艣膰 Homey. Ja u偶ywam jej w po艂膮czeniu z Home Assistantem i jest elegancko. Oczywi艣cie, trzeba sporo. Pogrzeba膰, ale mo偶na zintegrowa膰 praktycznie wszystko.

Szkoda troch臋 zubo偶onej wersji podczerwieni i mizernej obs艂ugi 433MHz, ale tutaj poczekam sobie na od艣wie偶enie apki do mojego Broadlinka Rm4 Pro.

Na forum angloj臋zycznym spo艂eczno艣膰 bardzo pomocna - warto pyta膰 i rozwi膮zania si臋 znajd膮. Za chwil臋 ruszy te偶 Homey Community Store, to te偶 pchnie temat do przodu.

Witajcie. Jestem tu nowy bo dopiero co przesiad艂em si臋 z fibaro hc3 na Homey pro 23. Fibaro przez ostatnie p贸艂 roku zacz臋艂o mnie wkurza膰 z cz臋stym brakiem dost臋pu zdalnego i nie by艂o tygodnia kiedy nie musia艂bym resetowa膰 centrali. Teraz na hp23 dzia艂a wszystko p艂ynnie i szybko. Z przesiadka nie by艂o problemu. Wi臋kszo艣膰 sprz臋t贸w ma od fibaro i rzeczywi艣cie czasem mo偶e brakowa膰 takiego szybkiego ustawiania harmonogram贸w np przy ogrzewaniu ale to jest do przeskoczenia. Generalnie obs艂uga hp jest prosta i w miar臋 intuicyjna. Pewnie z ka偶da aktualizacja co艣 b臋d膮 ulepsza膰. No i poza tym 艂adnie si臋 prezentuje na 艣cianie :grin: