Homey Pro 2023 w Polsce

To odwieczna walka posiadaczy Homeassistant z resztą świata :)). Ja co prawda mam starszą wersję Homey Pro 2019 ale przesiadłem się z HA i jestem mega zadowolony. Najważniejsza kwestai jesli nie znasz się na “programowaniu” i nie chcesz co chwilę czegoś zmieniać to w HA polegniesz. Ja HA miałem rok i przy ilości 120 urządzeń ciągle coś było nie tak, po kązdej aktualizacji coś się wysypywało a nie mając wiedzy “programisty” nawet wsparcie ludzi z grup HA było utrudnione o node-red już nie wspomne hehehe. Tu jest urządzenie typu plug&play :smiley:

Tak na prawdę nawet używając Homey trzeba mieć może nie wiedzę programistyczną, ale bardziej analityka z wiedzą techniczną.

Obecnie rozpracowuję temat harmonogramów ogrzewania, wyłączania ich przy otwarciu okna (ustawienie minimalnej temperatury), przywracania trybu harmonogramu 15 minut po zamknięciu okna, automatyczne przełączanie z sezonu letniego na zimowy i odwrotnie. Do tego trzeba jeszcze ogarnąć problem wielokrotnego otwarcia i zamknięcia okna w krótkim czasie, bo instancje flowów raz uruchomione, nadal trwają i w moim przypadku będzie problem z tym, że ogrzewanie bez dodatkowego sprawdzenia włączy się po 15 minutach nawet przy otwartym oknie. Wypadałoby też po restarcie centralki jeszcze raz uruchomić sprawdzenie czy jest sezon grzewczy czy nie, sprawdzić stan okien, żeby ustawić odpowiednio tryb pracy w harmonogramie czy wyłączyć ogrzewanie jeśli okno jest otwarte.

Także przy bardziej skomplikowanych rzeczach nadal jakaś tam wiedza jest potrzebna. Podział dużych flowów na mniejsze dla zwiększenia czytelności i uruchamianie ich w odpowiednich momentach flowów nadrzędnych, podobnie właśnie jak to jest przy programowaniu i podziale kodu na metody. Przy jednym dużym flow, które miałoby ogarnąć wszystkie sytuacje byłoby to trudne do ogarnięcia i wykrywania błędów logicznych.

Jeśli posiadasz w danej strefie tylko czujniki na oknach, które są powiązane z ogrzewaniem, to możesz użyć “Strefa jest nieaktywna od … minut”
Każde otwarcie okna spowoduje odliczanie zadanego czasu od początku.

Hej!
Od kilku dni posiadam wersje 23. Wcześniej był i jeszcze jest HP2019.
Nowa wersja HP23 po wifi działa lepiej i stabilniej. Mam adapter i podłączenie go do HP spowodowało zwolnienie całego systemu i odłączenie kamer Eufy. Nawet nie dało się pobrać aplikacji, żadnej aplikacji. Po odłączeniu ethernetu wszystko wróciło do normy.
I teraz pytanie; co skopali? Może oba połączenia z Internetem się kłócą i powodują niestabilną pracę HP? :person_shrugging:
Dalej mam problemy z niektórymi czynnikami z Aqary lub Xiaomi. Jak w starszym modelu nie działały Xiaomi to teraz Aqara świruje. Dwie godziny jest ok, później brak komunikacji.
Pozdrawiam

Na pewno poprawnie podłączyłeś adapter? Powinien być przy zasilaczu, nie przy Homey. Początkowo nie spojrzałem w instrukcję i sam na logikę podłączyłem do Homey.

Tak, podłączony był zgodnie ze schematem załączonym do adaptera. Wcześniej czytałem forum i pamiętałem o tym fakcie.
Pozdrawiam

Może ustawić statyczny ip w routerze?

Mam ustawione na stałe. Stały IP dla wifi i ethernet dla HP23.
Natomiast mam kolejny problem w Plugiem od Fibaro. Jest tak jak z czujnikami Aqary czy Xiaomi. Po pewnym czasie przestaje być widocznym w systemie. Mam inne urządzenia od Fibaro i działają poprawnie.

Z plugiem od Fibaro możesz mieć problem z powodu zbyt częstego raportowania zużycia energii. Jest o tym temat:

Jakimś tam rozwiązaniem jest zmniejszenie w parametrach urządzenia częstotliwości raportowania.
Do tego gdzieś mi się rzuciło w oczy, że powinno się dodawać najpierw urządzenia zasilane z sieci, a później bateryjne, żeby sieć Z-Wave mogła od razu poprawnie ustalić routing.

Dzięki. Sprawdzę , ale faktycznie zmieniłem ustawienia z 3600 s na 1800. Teraz zostawiam na fabryczne. Zobaczymy

I jak po ostatniej aktualizacji?

Teraz jest OK

Hej, też macie notoryczne problemy z oryginalnym zasilaczem? Co kilka chwil Homey Offline (mowa o HP23) wymieniłem na mocniejszy i problem już nie występuje, dziwi mnie sam fakt że włożyli do środka Malinę która zwykle ma dużo mocniejsze zasilanie, a w zestawach dali tak słabe zasilacze…

w ostatnim czasie zauważyłem że mój hp23 był 2,3 razy offline. nie wiem czy to wynikało z braku sieci czy było związane z zasilaczem, ale od kilku dni problem już nie występuje.

Sprawdź jaki masz zasilacz, bo początkowe modele miały 5V, chyba wyłącznie część tych z preorderów. Później ogarnęli, że to nie wystarcza i dostarczali o napięciu 5.2V:

U siebie nie obserwuję problemów z zasilaniem. Używam też adaptera do Ethernetu, wszystko śmiga. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby był offline.

Miałem w zestawie 5,2V napisałem do Homey i wysłali mi ponownie 5,2V raz na nowym wpadłem w Offline, być może restart routera w nocy to spowodował.

Wiem, że Homey wydał wersję testową aktualizacji rozwiązującą problem z ponownym połączeniem z wifi, zakupiłem już adapter Ethernet powinien dotrzeć na dniach to zobaczymy co czas przyniesie…

Czy aplikacja Homey jest języku polskim i wszystkie powiadomienia i stany czujników też są w języku polskim ?

Ogólnie apka jest w języku polskim. Główne ekrany i funkcjonalności są przetłumaczone, ale gdzieś głębiej trafiają się braki i jakieś teksty są po angielsku. Ustawienia zaawansowane urządzeń Z-wave są np. po angielsku. Różne aplikacje (pluginy) mają swoje tłumaczenia, które niekoniecznie mają język polski.
Powiedziałbym, że 70-80% jest przetłumaczone.

Witam , dziś kupiłem nowe Homey Pro

2 Likes

Będziesz zadowolony…albo nie:)