Jest to ktos z Polski?

Tomek - a jest możliwość sterowania z komputera ale przez emulator Androida na PC ? Może jest jakiś sposób by można było sterować tym wszystkim nie tylko z smartfona czy tablet’a ? Jakieś sugestie innych użytkowników … pytam o to ponieważ mam komputer z dotykowym ekranem i aż się prosi by to zastosować …

Witam. Co to wiem nie ma możliwość sterowania
z poziomu przeglądarki. Można jedynie tworzyć
przepływy. [https://homey.app/en-au/blog/announcing-homey-flow-for-web

Witam wszystkich mam zamiar kupić homey, ale chętnie przeczytam wasze opinie na jego temat. I mam też kilka pytań. Czy obsługa urzadzenia jest trudna czy raczej łatwa. Czy podłączenie urządzeń xiaomi jest możliwe? I jak wam się sprawuje ta bramka homey czy są z nią jakieś problemy czy raczej nie?

Najlepiej kup wersje pro jesli bedziesz chcial podlaczyc wiecej urzadzen. Obsluguje xiaomi - https://homey.app/en-gb/apps/

Witam czy możesz coś więcej napisać o tej bramce, czy obsługa jest skomplikowana czy raczej prosta, i jak jest z wydajnością dobrze działa czy potrafi się zawiesić

nie wiem co masz na myśli bramka, domyślam się że homey. Bardzo rzadko się zwiesza na ok.3 lata może 2-3 razy? Nie jest szczególnie skomplikowane, nie ma języka polskiego, potrzebna jest minimalna znajomość podstaw programowania.

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam

Obsługa jest bardzo intuicyjna i urządzenie całkowicie się zawiesiło mi może z 2-3 razy w ciągu 3 lat. Inna sprawa to stabilność w komunikacji z podłączonymi urządzeniami. Z tym bywa różnie w zależności od obciążenia urządzenia i niewłaściwej ich konfiguracji. Dłuższy temat, ale dużo w tym zakresie można poczytać w anglojęzycznych wątkach. Co do znajomości programowania, to jest potrzebna tylko przy bardziej złożonych tematach. Praktycznie wszystko można “wyklikać” bez kodowania.

Pozdr

Dziękuje bardzo za odpowiedź. A mam jeszcze pytanie odnośnie integracji z google home, czy urządzenia podłączone do homey są widoczne w Google i jak działa komunikacja głosowa?

Tak, można każdą w zasadzie akcję lub urządzenie uruchomić głosowo.

Super, wielkie dzięki za wszystkie informacje

Witam wszystkich,

Ja u siebie mam sterowanie praktycznie całym domem zrealizowane przez Homey rolety, swiatła, kino domowe, telewizory, sprzęt AGD itp. Dodatkowo powoli w wolnej chwili realizuje projekt wizualizacji pod tablet na raspberry PI - Home Assistant. Ogólnie sprzęt fajny, czasami tylko wymaga restartu :slight_smile:

Cześć
Mam pytanie. Dlaczego wybrałeś Homey a nie np. Home Assistant. Ja mam w tej chwili Niko Home Control (system zamknietty) do sterowania swiatlem i roletami. Chcialbym rozszerzyc system o rozne inne czujniki i system ktory nadzoruje wszystko. Zastanawialem sie i poczytalem o Home Assistant ( nawet odpalilem na Raspbery PI) ale wydaje mi sie ze konfiguracja jest dosyc skomplikowana i do tego nie jestem programista. Mozesz mi powiedziec czy Homey jest w miare intuicyjny ?
Pozdrawiam

Hej,

Ogolnie wybrałem Homey z powodu, że ładnie wygląda;) i najwazniejsze obsługuje wszystkie systemy jak wifi z-wave oraz zigbee.

Problemem jest natomiast integracja z urządzeniami przez producenta homey, jestes uwiazany do konkretnych sprzętów.
Dodatkowo przy dużej ilości urządzeń musisz pamiętać o zasięgu homey (ja to rozwiązałem urządzeniami 230v robiącymi za routery zwane i zigbee).

Ogólnie polecam homey za jego prostotę konfiguracji, współpracę z dostępnymi urządzeniami, tworzenie flow itp.

W moim przypadku to czego nie mogę powiązać z homeyem robie przez HA, który ma bardzo duza bazę sprzetowa. Do tego możesz spiac homey z hassio po mqtt.

śr., 16 gru 2020, 18:20 użytkownik Dariusz Dolega via Homey Community Forum <athom@discoursemail.com> napisał:

Hej,

czego np. nie udało ci się spiąć z homey?

Prosta odpowiedz wszystkich producentów, do których nie ma apki w homey :wink: a tego trochę jest.
Aktualnie jestem w trakcie migracji wszystkiego do Hassio.

Hej, Moją zabawę z Homey Pro rozpocząłem dwa tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony. Poprzednio używałem Domoticza na Rpi z bramką z-wave Aotec Gen5, potem razberry z z-wave.me. Homey Pro jest rewelacyjny. Moją konfigurację odtworzyłem w locie, około 100 urządzen. Wreszcie rozwiązałem problemy z konfiguracją przełączników schodowych z ledowymi światełkami, poza tym nie wywala się system i nie wypadają urządzenia. Natknąłem się na jeden problem z podłączeniem POPP 10 years smoke detector, ale to wina POPP aplikacji. Napisałem do developera. Zobaczymy czy mi odpowie.

Witam wszystkich, wczoraj kupiłem Homey Pro i migruję się z Fibaro Home Center. Jak waszę wrażenia z użytkowania? Dużo urządzeń zigbee jest wspieranych?

Witam .jest u mnie już prawie 2 lata j. Działa świetne, sporadycznie są problemy ,bardziej z winy aplikacji .Jeśli przechodzisz z Fibaro ,to moduły Fibaro działają świetnie ( aplikacja od Athom) . Polecam korzystać z systemów z dobrym wsparciem . Jeśli chcesz mieć dużo rzeczy zigbee możesz skorzystać z conbee 2 .

Cześć,
właśnie zaczynam przygodę z Homey Pro, kupiłem kilka urządzeń Aqara, Philips hue, Innr, Aeotec.
Testy które na razie przeprowadzam napawają mnie optymizmem :slight_smile:
Zaraz w innym poście napiszę kilka pytań.
ooooo tu Żaluzje zewnętrzne fasadowe
Pozdrawiam