SOMFY - jak podłączyć

Hej, czy ktoś korzysta z SOMFY ?
Mam ekran z silnikiem somfy, ale nie umiem go podłączyć do Homey.

Spróbuj aplikacji Sunway Window Coverings

Czy jest to inteligentny silnik i czy korzysta z RTS lub IO?

Nie dam sobie ręki obciąć ale to będzie raczej IO.

Jeśli jest to IO, jedyną opcją jest zakup jednego z koncentratorów Somfy (Tahoma, Connexoon itp.), a następnie skorzystanie z mojej aplikacji Somfy Tahom & Connexoon.
Homey nie może rozmawiać bezpośrednio z silnikami IO.

Tego się obawiałem. Czyli czeka mnie zakup za za prawie tysiaka :confused:
Mogę liczyć na Twoja pomoc, bo będę miał ekran od projektowa i wszystkie żaluzje w domu na silnikach IO. Gdzie zaznaczam, że to bedą żaluzje, nie rolety. Więc dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego ustawienia lameli.

Pomogę w każdy możliwy sposób.
Ustawienie położenia listewek nie powinno stanowić problemu w przypadku silników IO.

1 Like

Hej,

will a bridge like the one in the link below be ok?

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/inteligentny-dom/bramki-smart-home/bramka-somfy-1870595-zigbee?gclid=Cj0KCQjw7aqkBhDPARIsAKGa0oJilDqxmRmd2PV0aJSai-jgo4hpURo62Aav3aI451oQxRtzfbGpxaUaAkxqEALw_wcB

I think so. It looks like the Tahoma Switch, but I can’t read the name on my phone.

Kupiłem TaHoma Switch, założyłem konto i teraz wszystko działa jak trzeba :slight_smile:

Hallo kupiłem używany Homey Pro 2019 po chciałbym podłączyć rolety, żaluzje i zasłony.
Rozbudowałem dom i na starej części mam sterowanie YODA udalo mi sie to polaczyc przez
Sunway Window Coverings.
Po przeczytaniu tego forum dokupiłem Tahoma Connectivity do systemu Somfy bo app Sunway Window go znajdowała ale sterować się nie dało i ten problem się rozwiązał.

Potrzebuje pomocy z ROTO żaluzje dachowe jest na 868,3 MHz
Moze mi ktoś pomoc jak to podłączyć

Hallo kupiłem używany Homey Pro 2019 bo chciałbym podłączyć rolety, żaluzje i zasłony.
Podobno Nowy Homey 2023 nie ma 868Mhz
Rozbudowałem dom i na starej części mam sterowanie YODA udało mi się to połączyć przez
Sunway Window Coverings.
Po przeczytaniu tego forum dokupiłem Tahoma Connectivity do systemu Somfy i ten problem się rozwiązał. Próbowałem app Sunway Window która sygnał z pilota znajdowała ale sterować się nie dało.
Potrzebuje pomocy z ROTO żaluzje dachowe jest na 868,3 MHz
nie mam pojęcia jak to podłączyć? co muszę dokupić.

If you have the Connectivity Kit then you can use the Somfy Tahoma & Connexoon app on your Homey to connected to all the devices in the Connectivity kit.

Chciałem tylko dodać, że TaHoma Switch + silkini IO w żaluzjach + internet światłowodowy = śmiga elegancko. Jestem jak na razie bardzo zadowolony.
Udało mi się sprytnie połączyć sterowanie żaluzjami z standardowym pilotem z Aqary ( 2 przyciski).