Mierzenie zu偶ycia energii

Hej,
ma kto艣 zainstalowane gniazdko kt贸re dok艂adnie mierzy zu偶ycie energii przez poszczeg贸lne urz膮dzenia ?
Gniazdko lub inne urz膮dzenie.

Cz臋艣膰.Mam gniazdo fibaro kt贸re w艂膮cza pomp臋 cyrkulacji wody.
Przy okazji mierzy pob贸r pompy cyrkulacji , dziala super pomimo 偶e jest w piwnicy .

Mam te偶 gniazdo Shelly do resetowania bramki
Ais,oczywi艣cie te偶 mierzy pob贸r przy okazji.

Mo偶na u偶y膰 aplikacji, Power by the Hour,
Kt贸ra zlicza pob贸r na dzie艅 . tydzie艅 itd.

Super 偶e si臋 odezwa艂e艣, bo ju偶 my艣la艂em, 偶e forum polskie le偶y od艂ogiem :confused:

Ja mam gniazdko Innr, w nim ustawia si臋 ile dane urz膮dzenie ci膮gnie pr膮du ( wed艂ug danych producenta), mno偶y to przez czas w艂膮czenia i daje wynik.
Ale mi chodzi o urz膮dzenie kt贸re mierzy rzeczywisty pob贸r pr膮du, a nie tylko jak gniazdko jest 鈥淥N鈥

Np. taka lod贸wka, gniazdko musi by膰 ca艂y czas 鈥淥N鈥, ale to nie oznacza, 偶e ca艂y czas lod贸wka ci膮gnie 100% swojej mocy. Wiadomo, 偶e ona dzia艂a tylko kilka minut w ci膮gu godziny.

A je偶eli chodzi o aplikacj臋, to u偶ywasz jej ?

Hey.jesli masz gniazdo np. do lod贸wki to raczej jest ca艂y czas ,on, gniazda mierz膮 rzeczywisty pob贸r pr膮du . Tak u偶ywam tej apki, mo偶na u偶y膰 do zliczania poboru pr膮du .wody.gazu ,dzia艂a super.
Mo偶na poda膰 taryf臋 np kw,m鲁 i wyliczy koszt

U mnie chyba gniazdko dzia艂a na zasadzie ON/OFF. Nie widz臋, 偶eby gdzie艣 podawa艂o ile zu偶ywa.
Mam gniazdko Innr SP220.
Zrobi艂em taki FLOW

Co艣 mi nie pasuje.
Mo偶esz pokaza膰 jaki Ty masz skonstruowany FLOW ?

Pytanko czy to gniazdo obs艂uguje pomiar mocy?
Pole widze SP220 nie obs艂uguje pomiaru
Model Sp120 ju偶 tak .
Niesty nic z tym nie zrobisz

Faktycznie, nie to gniazdko mam:/
Dzi臋ki na informacj臋.
Jestem w fazie budowania domu, wi臋c jeszcze mog臋 bez problemu w skrzynce rozdzielczej zamontowa膰 r贸偶ne urz膮dzenia. Znasz jakie艣 urz膮dzenie do pomiaru pr膮du dzia艂aj膮ce z HOMEY ale na 400V ( 3 fazy) ?

Najlepiej Shelly Em . Jedynie co bym radzi艂 a czego sam nie mam to instalacja elektryczna w topologi gwiazdy . Czyli wszystkie przewody od lamp i w艂膮czanych gniazd etc. Wiadomo wi膮偶e si臋 to z kosztami ,ale ma to zalet臋 偶e mo偶na na pocz膮tku zaczyna膰 od instalacji ca艂kiem analogowej. P贸藕niej mo偶na bez problem贸w rozbudowywa膰 system o nowe urz膮dzenia Smart Home.Na koniec ostatnia rada,instalacja w peszlach i du偶a skrzynia rozdzielcza.

a jakie艣 rozwi膮zanie na SI艁E ? B臋de mia艂 przep艂ywowe podgrzewacze wody ( 400V i do 27 kW), wiem, 偶e b臋d膮 du偶o pobiera膰 pr膮du, ale chcia艂 bym wiedzie膰 ile dok艂adnie.

Jest dost臋pny w Shelly app

Super, dzi臋ki wielkie :slight_smile: