Mierzenie zużycia energii

Hej,
ma ktoś zainstalowane gniazdko które dokładnie mierzy zużycie energii przez poszczególne urządzenia ?
Gniazdko lub inne urządzenie.

Część.Mam gniazdo fibaro które włącza pompę cyrkulacji wody.
Przy okazji mierzy pobór pompy cyrkulacji , dziala super pomimo że jest w piwnicy .

Mam też gniazdo Shelly do resetowania bramki
Ais,oczywiście też mierzy pobór przy okazji.

Można użyć aplikacji, Power by the Hour,
Która zlicza pobór na dzień . tydzień itd.

Super że się odezwałeś, bo już myślałem, że forum polskie leży odłogiem :confused:

Ja mam gniazdko Innr, w nim ustawia się ile dane urządzenie ciągnie prądu ( według danych producenta), mnoży to przez czas włączenia i daje wynik.
Ale mi chodzi o urządzenie które mierzy rzeczywisty pobór prądu, a nie tylko jak gniazdko jest “ON”

Np. taka lodówka, gniazdko musi być cały czas “ON”, ale to nie oznacza, że cały czas lodówka ciągnie 100% swojej mocy. Wiadomo, że ona działa tylko kilka minut w ciągu godziny.

A jeżeli chodzi o aplikację, to używasz jej ?

Hey.jesli masz gniazdo np. do lodówki to raczej jest cały czas ,on, gniazda mierzą rzeczywisty pobór prądu . Tak używam tej apki, można użyć do zliczania poboru prądu .wody.gazu ,działa super.
Można podać taryfę np kw,m³ i wyliczy koszt


U mnie chyba gniazdko działa na zasadzie ON/OFF. Nie widzę, żeby gdzieś podawało ile zużywa.
Mam gniazdko Innr SP220.
Zrobiłem taki FLOW


Coś mi nie pasuje.
Możesz pokazać jaki Ty masz skonstruowany FLOW ?

Pytanko czy to gniazdo obsługuje pomiar mocy?
Pole widze SP220 nie obsługuje pomiaru
Model Sp120 już tak .
Niesty nic z tym nie zrobisz


Faktycznie, nie to gniazdko mam:/
Dzięki na informację.
Jestem w fazie budowania domu, więc jeszcze mogę bez problemu w skrzynce rozdzielczej zamontować różne urządzenia. Znasz jakieś urządzenie do pomiaru prądu działające z HOMEY ale na 400V ( 3 fazy) ?

Najlepiej Shelly Em . Jedynie co bym radził a czego sam nie mam to instalacja elektryczna w topologi gwiazdy . Czyli wszystkie przewody od lamp i włączanych gniazd etc. Wiadomo wiąże się to z kosztami ,ale ma to zaletę że można na początku zaczynać od instalacji całkiem analogowej. Później można bez problemów rozbudowywać system o nowe urządzenia Smart Home.Na koniec ostatnia rada,instalacja w peszlach i duża skrzynia rozdzielcza.

a jakieś rozwiązanie na SIŁE ? Będe miał przepływowe podgrzewacze wody ( 400V i do 27 kW), wiem, że będą dużo pobierać prądu, ale chciał bym wiedzieć ile dokładnie.

Jest dostępny w Shelly app

Super, dzięki wielkie :slight_smile: