Fibaro Walli Controll i Fibaro Walli Dimer - problemy

Cze艣膰.
Od jakiego艣 czasu bawi臋 si臋 H2023.
Zakupi艂em w艂膮czniki fibaro jak w temacie i mam kilka problem贸w:

1. Niekt贸re z dimmer贸w nie chc膮 si臋 parowa膰. Aby by艂o ciekawiej - odleg艂o艣ci od tych co si臋 sparowa艂y s膮 rz臋du 3 metr贸w, po drodze jedna 艣ciana.

2. Chcia艂em sparowa膰 kontrolery z dimerami za pomoc膮 asocjacji, niestety bez powodzenia jak na razie.
    Dla przyk艂adu: dimmer ma ID 28 - wpisuj臋 ten numer pod grup臋 2 i 3 w asocjacjach z-wave, ale bez rezultatu. W manualu pisz膮 by parametr 20 ustawi膰 na 4 - to te偶 robi臋, ale mo偶e co艣 knoc臋?
    Wygl膮da to tak jakby kontroler nie by艂 w trybie asocjacji, tylko scen.

3. W dw贸ch wypadkach dimmer wariuje - przy w艂膮czeniu 艣wiat艂a na max przez chwil臋 艣wiat艂o si臋 pali po czym ga艣nie i diody na dimmerze 艣wiec膮 na czerwono.

4. Na stronie developerskiej widz臋 偶e jest aktywne urz膮dzenie Unknown Node kt贸rego nie mog臋 wyrzuci膰. Z ciekawostek - jest u偶ywane jako w臋ze艂 w mesh i u偶ywaj膮 tego inne nody w komunikacji. Nie mam poj臋cia co to. Nie mog臋 tego w 偶aden spos贸b usun膮膰.

Jest kto艣 kto posiada troch臋 wiedzy na te tematy?
Pozdr贸wka. :slight_smile:

Co prawda nie mam Walli, ale mam zwyk艂e Dimmery 2 i Double Switche 2, obstawiam, 偶e to co siedzi w Walli jest bardzo podobne.

Ad. 1. Te偶 mia艂em problem ze sparowaniem dimmer贸w i switchy. Musia艂em podj膮膰 wiele pr贸b 偶eby si臋 uda艂o. Czasem w trakcie parowania prawdopodobnie zrywa艂o komunikacj臋 i wtedy powstawa艂y Unknown Node, o kt贸rych piszesz dalej. Po kilku pr贸bach si臋 uda艂o. Jako, 偶e nie paruj臋 ich co dziennie, dodatkowo okaza艂o si臋, 偶e klika艂em klawisz za szybko. Wystarczy艂o nieco wolniej i r贸wnym tempem.

Ad. 2. Tutaj nie pomoge, bo nie u偶ywam asocjacji jako, 偶e uwa偶am je za zbyt ograniczone. Mo偶e do cel贸w alarmowych si臋 nadadz膮 (czujniki dymu, zalania w po艂膮czeniu z syren膮).
Wydaje mi si臋, 偶e nie ma czego艣 takiego jak tryb asocjacji/scen w kontrolerze. Asocjacje odbywaj膮 si臋 poza kontrolerem. Kontroler ustawia tylko parametry w obu urz膮dzeniach, a one same ju偶 si臋 ze sob膮 komunikuj膮 bez udzia艂u kontrolera. Warunkiem jest, 偶e musz膮 by膰 w tym samym trybie security 偶eby si臋 wzajemnie 鈥渨idzia艂y鈥.

Ad. 3. Robi艂e艣 kalibracj臋?

Ad. 4. Mo偶esz wyrzuci膰, tylko musisz znale藕膰 kt贸re to urz膮dzenie w tym zwyk艂ym dashboardzie (nie deweloperskim). Te偶 mia艂em Unknown Node i daje si臋 to usun膮膰.

By膰 mo偶e 藕r贸d艂em Twoich wszystkich problem贸w jest w艂a艣nie ten Unknown Node bior膮cy udzia艂 w komunikacji mi臋dzy urz膮dzeniami, ale nie do ko艅ca skonfigurowany.

1. Gdzie艣 doczyta艂em 偶e podczas parowania urz膮dzenia powinny by膰 blisko centralki. U mnie pomog艂o.
  2. Zgadzam si臋 偶e s膮 ograniczone, ale: po艂膮czenie dzia艂a nawet gdy centralka padnie oraz nie trzeba kombinowa膰 ze skryptami.
  3. Robi艂em kalibracj臋.
  4. W dashboardzie urz膮dzenie nie jest widoczne. Tylko w developerskim. Ca艂y czas aktywne i ca艂y czas nie mog臋 usun膮膰.
  1. Sprawd藕 dok艂adnie ID urz膮dze艅 w tym zwyk艂ym panelu. Z tego co pami臋tam u mnie wy艣wietla艂o si臋 jako normalne urz膮dzenie, a w panelu deweloperskim jako 鈥淯nknown Node鈥. Usun膮艂em i sparowa艂em od nowa i teraz 偶adnych 鈥淯nknown Node鈥 nie mam.

Sprawdza艂em wzd艂u偶 i wszerz - nigdzie nie widz臋 urz膮dzenia o takim ID. Dziwne.