TUYa i Homey Pro

Witam,

zakupiłem Homey pro i czekam na dostawę. Mam pytanie czy i jak przerzucić obecne urządzenia pracujące u mnie w TUYA i bramka zigbee do Homey pro? Nie chę ręcznie znowu dodawać kilkunastu przełączników itp. Czy po zainstalowaniu aplikacji Toya na Homey z automatu doda istniejące urządzenia?

Hej,

nie wydaje mi się żeby była taka możliwość. Raczej, czeka Cię ręczne dodawanie każdego urządzenia osobno.
Pamiętaj o prawidłowym sposobie tworzenia sieci połączeń tj. najpierw routery potem te na baterie.

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź routery?? Czyli najpierw urządzenia zasilane 240v a potem na baterie? A jak mam np urządzenia zigbee to muszę dodawać bramkę? Domyślam się, że nie bo HP obsługuje ten standard.

Nie musisz dodawać bramek w większości przypadków. Mówię w większości, bo ja mam żaluzję na silnikach SOMFY i żeby Homey mógł nimi sterować to musiałem dokupić bramkę TaHoma. Ale to z tego względu, że sposób łączności z silnikami jest trochę inny tzn. :

  • Homey wysyła poprzez internet sygnał na serwer Somfy, potem ten sygnał leci do bramki TaHoma i ona dopiero wysyła instrukcję do silników w żaluzjach, czyli nie ma bezpośredniego połączenia Homey - urządenie.
    Z tego co wiem, niektóre firmy nie udostepniają “czegoś tam” i w takim przypadku konieczne jest użycie bramki i połączenie z internetem.
    Z takich urządzeń które nie połączysz bezpośrednio to ja mam :
  • klimatyzacja Panasonic
  • falownik do fotowoltaiki Fronius
    Ale już większość urządzeń Aquara, Ikea, Philips będzie działać bez problemu bez bramki.

Hej,

Instalujesz aplikacje Tuya lub Tuya Zigbee. Podajesz dane do logowania i powinno Ci pokazać wszystkie kompatybilne urzadzenia. Wybierasz, które chcesz dodać i w sumie po temacie.

Pozdrawiam