Problemy z łącznością po zaniku energii

Hej,
jak w temacie. Wystąpił u mnie zanik napięcia w sieci. Po ponownym włączeniu prądu, homey nie może się połączyć z niektórymi urządzeniami np.:

  • Aqara czujnik temperatury i wilgotności
  • Aqara Przełącznik ścienny H1 ( with neutral)
  • Aqara Przełącznik Modułowy Ti ( with neutral)

Znacie temat ?
Strasznie mnie to irytuje.
HOMEY PRO 19

Hej,

Zrestartuj aplikacje i powinno działać. Niestety tak to wyglada w Homey Pro 2019. Czasami trzeba jakies zrestatować. Druga sprawa to po restarcie HP2019 trzeba poczekac dobre 15-20 minut zeby wszystkie aplikacje faktycznie zaczeły działać.

Restart aplikacji nie pomógł. Restart Homey nie pomógł. Przywrócenie kopi zapasowej też nie pomogło.
Ale pomogło co innego.
W Homey Developer Tools sprawdziłęm które urządzenia się zgubiły i mają status “?”.
Te urządzenia ponownie podłączyłem do sieci poprzez :

  • dodanie urządzenia, ale bez wcześniejszego usuwania. W tym przypadku dostajesz komunikat, że urządzenie jest już podłączone
  • urządzeń których nie można było ponownie dodać - usunąłem
    Potem podczas próby łączenia były problemy, albo nie widział, albo łączenie trwała tak długo aż je przerywało. Ten problem rozwiązałem następująco :
  • dodałem przenośnie urządzenie typu " Router" ( małą lampka z LED INNR), przeniosłem blisko urządzenia z problemem i ponownie je dodałem, to załatwiło problem.

Reasumując : urządzenia które nie działają w pierwszej kolejności próbujemy jeszcze raz połączyć, jak to nie działa, to robimy Router przenośny i stawiamy go blisko urządzenia z problemem.

No i znowu awaria. Tym razem taka solidna. Nie działa mi połowa łączności z urządzeniami Aqara poprzez Zigbee. Awaria zaczęła się od odłączenia prądy w oświetleniu ( mam kilka LED Philips), co zapewne wyłączyło na pewien czas niektóre routery. Po włączeniu prądu wszystko się posypało. Teraz działa mi tylko kilka kluczowych rzeczy ( na szczęście), ale wymagało to przywrócenia backup i restart elektryki w całym domu. Ogólnie straszna lipa. Czemu sieć Zigbee nie może się co jakiś czas “naprawiać” i szukać najlepszego połączenia z innymi elementami, restartować połączenia z urządzeniami ? Na chwilę obecną nie planuję nic z tym robić, bo będę niedługo montował kolejne urządzenia Zigbee które będą pełniły funkcję routera. Jak je zamontuje, to planuję wszystko od nowa połączyć. Zrobię to książkowo, tak jak powinno się dodawać elementy sieci.
Czy ktoś też miał taki problem ?