Problemy z łącznością po zaniku energii

Hej,
jak w temacie. Wystąpił u mnie zanik napięcia w sieci. Po ponownym włączeniu prądu, homey nie może się połączyć z niektórymi urządzeniami np.:

  • Aqara czujnik temperatury i wilgotności
  • Aqara Przełącznik ścienny H1 ( with neutral)
  • Aqara Przełącznik Modułowy Ti ( with neutral)

Znacie temat ?
Strasznie mnie to irytuje.
HOMEY PRO 19

Hej,

Zrestartuj aplikacje i powinno działać. Niestety tak to wyglada w Homey Pro 2019. Czasami trzeba jakies zrestatować. Druga sprawa to po restarcie HP2019 trzeba poczekac dobre 15-20 minut zeby wszystkie aplikacje faktycznie zaczeły działać.

Restart aplikacji nie pomógł. Restart Homey nie pomógł. Przywrócenie kopi zapasowej też nie pomogło.
Ale pomogło co innego.
W Homey Developer Tools sprawdziłęm które urządzenia się zgubiły i mają status “?”.
Te urządzenia ponownie podłączyłem do sieci poprzez :

  • dodanie urządzenia, ale bez wcześniejszego usuwania. W tym przypadku dostajesz komunikat, że urządzenie jest już podłączone
  • urządzeń których nie można było ponownie dodać - usunąłem
    Potem podczas próby łączenia były problemy, albo nie widział, albo łączenie trwała tak długo aż je przerywało. Ten problem rozwiązałem następująco :
  • dodałem przenośnie urządzenie typu " Router" ( małą lampka z LED INNR), przeniosłem blisko urządzenia z problemem i ponownie je dodałem, to załatwiło problem.

Reasumując : urządzenia które nie działają w pierwszej kolejności próbujemy jeszcze raz połączyć, jak to nie działa, to robimy Router przenośny i stawiamy go blisko urządzenia z problemem.