Philips HUE lightstrip plus - problem z łącznością

Hej,

miałem podłączone dwie taśmy LED z Philipsa HUE do Homey Pro 2019.
Ale w związku z tym, że leżały i tak w pudełku to je usunąłem z Homey.
Dziś chciałem je dodać na nowo, ale mam problem.
Zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych poprzez przytrzymanie na Pilocie Philips Dimmer przez 10 sekund dwóch skrajnych przycisków. LEDy zamigały, włączyłem łączenie w aplikacji Philips Without Bridge, po dłuższym czasie pojawia się, że urządzenie jest dodawane, ale po kilku minutach takiego mielenia wyskakuje błąd, że za długo wszystko trwało :confused:
Czy macie pomysł co teraz zrobić ?

Miałeś pasek sparowany bezpośrednio z pilotem?
Jeśli tak, to ja w takim przypadku musiałem kiedyś użyć tej Javowej apki:

Żeby ponownie sparować lampę z bramką Hue. Inaczej nie szło. Pasek musi być bardzo blisko bramki podczas parowania.

Pasek będzie robił jako router. Czy jak go podłącze do Homey jak będzie blisko i potem zabiorę w miejsce docelowe, to nie zepsuje struktury sieci ?

To co podałem służy do sparowania paska z bramką Hue. Myślałem, że wcześniej miałeś sparowany pasek bezpośrednio z pilotem. Później trudno jest sparować taki pasek z czymkolwiek, dlatego użycie tej apki co podałem i bramki Hue pozwala z powrotem taki pasek sparować z bramką Hue.
Jeśli uda się bez tej apki po prostu sparować pasek z Homey to ok. Możesz go potem przenieść gdziekolwiek. Jeśli będzie miał zasięg do jakiegokolwiek routera po drodze to znajdzie sobie nową drogę.