Przyciski typu "Long Press" a ściemnianie światła

Hej.
Wiele różnych włączników ma opcję długiego wciśnięcia przycisku " Long press".
Niestety HOMEY, long press traktuje tylko jako pojedyńczą akcję.
A to oznacza, że długie przyciśnięcie może spowodować tylko jedną akcję np. przyciemnienia światła.
A mi chodzi o to, żeby trzymając przycisk światło stopniowo się ściemniało.
Macie jakiś pomysł na taki FLOW ?

No elo. To nie jest tak, że sygnał jest źle przetwarzany czy coś. Po prostu Homey dostaje komendę. Że była taka akcja. Chyba najlepiej mieć dimer po prostu podłączony do oświetlenia. Jeżeli chodzi o jakieś zdalne piloty/przyciski to ja używam kostki z Aqara do ściemniania przy obrocie.

No można by na upartego zrobić takie flow.
Pojedyncze przyciśniecie przycisku (nie wydaje mi się, że z przytrzymaniem to będzie dobrze działać).
Zmienia flagę na true/false => jeżeli flaga true to przyciemnij o 10% => czekaj 1s => i znowu, jeżeli flaga jest true => przyciemnij 10%
Jeszcze przydałoby się ogarnąć sprawdzanie, czy jasność jest >=10% jak nie to przekierowanie do pętli z rozjaśnianiem.

Finalnie jak naciśniesz przycisk, to oświetlenie będzie się ściemniać do momentu, gdy nie naciśniesz ponownie.
Trochę to naciągane dlatego najlepiej mieć dimer albo coś, co zwraca jeszcze wartość obok komendy np kostka Aqara.

Pojedyńcze kliknięcie włącza/wyłącza światło. ( więc nie może służyć do innej akcji ).
Przytrzymanie zmniejsza o 10%. ( przytrzymujesz, jak się ściemni to puszczasz, jak ciągle jest za jasno to znowu przytrzymujesz itp.)
2 kliknięcia rozjaśnia na maxa. ( pierwsze włączenie światła też tak działa, czyli jak taki restart).
W taki sposób mam to teraz zrobione z przełącznikami Aqara.

Jakie masz dokładnie przełączniki?
Jak się sprawdzają? Jakie są odczucia przy przełączaniu.

W starym mieszkaniu miałem TKB TZ35

napisałem do nich sterownik do smart things
(GitHub - zalewskigrzegorz/SmartThings: Custom configuration for Samsung SmartThings), ale strasznie niewygodne były.
Później wymieniłem na EU Smart Touch Dimmer Switch | Dimmer Switches | Tuya Expo
Też musiałem napisać sterownik i to była masakra, ale przynajmniej żona była zadowolona, lepszy look and feel.

Myślę właśnie nad przełącznikami do nowego domu. Tylko nie wiem, jakie wybrać.
Rozważam Aqara do prostego sterowania. Oraz sonof do puszkowy na instalację schodową i krzyżową.
Czy wiesz może, czy można te przełączniki zmostkować tak, aby obwód był zawsze włączony a naciśnięcie przycisku wysyłałoby sygnał do Homey? Mam taki case, że chce mieć podpiętą kamerę jako lampę i zamiast odłączać zasilanie przyciskiem tylko wysyłać sygnał do APi, aby włączyć lampę przez Homey.

Właśnie wykańczam nowy dom i od prawie roku sprawdzam różne rzeczy współdziałające z Homey.
Jeżeli chodzi o przyciski to mam ich sporo :

Jak pewnie zauważyłeś, to wszystko to przełączniki na baterie, czyli piloty do przyklejenia gdzie chcesz. Czyli trzeba mieć specjalne oświetlenie. Takie mam założenie, by mieć bardzo duże możliwości ustawień poszczególnych rzeczy.

Mam nadzieję, że pomogłem.

OOOO Dzięki wielkie. Widzę że jesteśmy tego samego zdania i w podobnej sytuacji.

Ja wole mieć co się da na sztywno. Wymiany baterii doprowadzają mnie do szaleństwa, chociaż teraz trochę lepiej odkąd mam ładowarkę do CR123A
1 Philips Hue Smart - Dla mnie trochę za drogie za tą cenę kupie 3 sonofy też są spoko, chociaż przy pierwszym otwieraniu trochę skomplikowane.
Yeelight Włącznik i ściemniacz Wireless Smart Dimmer - miałem w starym mieszkaniu oraz montowałem u rodziców to działa świetnie jak masz lampy Yeelight jednym mozesz nawet kontrolowac cały pokój.
Aqara Przełącznik Ścienny H1 Z Neutralnym 2-przyciski) - to jest mój kandydat do nowego domu specjalnie z elektrykiem robiliśmy odstępy między puszkami, żeby się zmieściła. Mam tylko nadzieje, że się nie zawiodę, bo będę kupować hurtowo.
Na schodowe i krzyżowy planuje dać Sonoff Mini ZBMINI to jest takie maleństwo że nie wiem po co mam większe puszki w tych miejscach.
Aeotec WallMote Quad Z-Wave O tym rozmawiałem dzisiaj z żoną (ona też ma trochę świra z IoT sama flowy sobie robi w Homey) dobrze, że wspomniałeś, że jest dotykowy. Co prawda w specyfikacji pisze, że ma wibracje, ale to nie to samo jak solidny klik.

Co do czujników planuje użyć tego, co znajdę najtańszego czekając aż Aqara wyda ulepszoną wersję Aqara FP1

Zostają jeszcze tylko kamery myślę o ezviz LC3 bo wygląda stylowo. Niestety nie widziałem wsparcia do homey.

No i zwieńczenie, czyli wideo dzwonek czekam aż Eufy Video Smart Lock będzie dostępne w Europie. Używałem wiele wideo dzwonków (ok 6 różnych firm). I z Eufy zostałem najdłużej.

Mam też inne urządzenia zainstalowane, których homey nie wspiera, ale to już będę pisać integrację jak będę się wprowadzać. Jak na razie udało mi się dodać integracje do Klimy dla Tuya Cloud.

Czemu chcesz inne przyciski montować na schodach ?
Aqara Przełącznik Ścienny H1 Z Neutralnym 2-przyciski - on działa tak samo jak ten na baterie ? Tzn. można w kliknięciu zaprogramować dowolną rzecz ? On nie działa na zasadze " styki złączone/styki rozłączone" ?

  • Czujnik ruchu Aqara → posiadam taki i jeszcze z Philips HUE, ale u mnie będę właśnie ten model używał, jestem z niego zadowolony
  • Czujnik temperatury i wilgotności Aqara → to mam i też będę używał w nowym domu
  • Czujnik zalania i wycieku wody ZigBee Aqara → tego nie mam, ale chce kupić
    Jeszcze muszę kupić czujnik światła do zamontowania na dworzu, żeby sterował mi żaluzjami.
    Jeżeli chodzi o komery, domofon i alarm, to to wszystko będę miał dla bezpieczeństwa poza systemem Homey.